Peş peşe saldırılarda zayiat büyük! Hamas, Gazze’de İsrail özel kuvvetlerini vurdu

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin farklı noktalarında İsrail askerlerini ve araçlarını hedef aldıklarını duyurdu.

İSRAİL ASKERİ ARAÇLARI ROKETLERLE HAVAYA UÇURULDU

İsrail’in Gazze’deki katliamı devam ederken, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin-el Kassam Tugayları İsrail’e peş peşe düzenlediği saldırılarla ağır darbe vurdu. Kassam Tugaylarının Telegram sayfasından yapılan açıklamada, “Deyr Belah’ın doğusunda (İsrail’e ait) 5 askeri aracı ‘Yasin 105’ roketleriyle ve patlayıcılarla hedef alarak, 3’ünü tamamen imha ettik. Beyt Hanun’da bir binada bulunan İsrail özel kuvvetini ‘RPG’ roketiyle hedef aldık ve çok sayıda askerini etkisiz hale getirdik.” ifadeleri kullanıldı.

TANKLAR ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Açıklamada ayrıca Beyt Lahiya’da 2 İsrail tankının “Yasin 105” roketiyle, Han Yunus’un kuzeyinde İsrail’e ait “D9” buldozerinin “Tandem başlıklı Yasin 105” roketiyle ve Han Yunus’un kuzeyinde İsrail’e ait bir tank ve personel taşıyıcının da “Yasin 105” roketiyle hedef alındığı kaydedildi.

ASKERLER PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜ

Kassam Tugaylarının açıklamasında, Beyt Lahiya’nın doğusunda İsrail askerlerinin bulunduğu bir tünelin girişinin mayınlarla bubi tuzağı kurulduktan sonra havaya uçurulduğu bilgisi paylaşıldı.

İSRAİL’DEN AÇIKLAMA GELMEDİ

İsrail’den ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. İsrail ordusu 1 Aralık’ta “insani ara”nın bitmesinin hemen ardından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına yeniden başlamıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x